Martin Višňanský, expert na farmakoekonomiku, přednášel o bezpečnosti léků

13. 3. 2024

Doktor Višňanský přednášel 12. března 2024 na Univerzitě třetího věku Masarykovy univerzity na téma: Bezpečnost léků - dosah na zdraví, rozpočet státu i peněženku. Podívat se můžete na celý záznam!

Anotace: Lék, jako zboží specifické povahy, je nositelem hodnoty ve smyslu zlepšení kvality života. Skrývá v sobě však přínosy, ale i rizika, která umíme měřit. Užívání léků může v případě dodržení všech aspektů (doba, množství, způsob podání, kombinace s potravinami) výrazně zlepšit zdravotní stav, naopak jakékoliv pochybení v léčbě může vést ke zhoršení kvality života. Jak počítáme hodnotu léku? Lze vůbec měřit kvalitu života a co nás to stojí? Kolik jsme ochotni platit za zdraví a jsou inovace v léčbě skutečně přínosné a převratné? Jaká je blízká budoucnost diagnostiky a léčby? Nejen na tyto otázky přednáška odpoví.

Mimořádná přednáška U3V MU - Bezpečnost léků (Martin Višňanský), 12. 3. 2024

Přehled všech článků