Lidé
na HEPII

Vedení institutu

Jakub Hlávka, Ph.D., M.A.

telefon: 549 49 3603
e‑mail:

O Jakubovi

Jakub Hlávka, Ph.D., je ředitelem Institutu pro zdravotní ekonomii, politiku a inovace (HEPII) na Masarykově univerzitě v České republice a klinickým docentem (adjunct) v oboru veřejného zdravotnictví na University of Southern California (USC). Je také spolupracovníkem Centra Leonarda D. Schaeffera pro zdravotní politiku a ekonomiku na USC. Zabývá se mj. ekonomií zdravotnictví v oblasti stárnutí, inovativními platbami za nové terapie, včetně buněčných a genových terapií v onkologii, neurologii a kardiovaskulárních chorobách, reformou zdravotnického systému a studiem nerovnosti či odolností v oblasti zdravotní péče a národní bezpečnosti.

Získal doktorát na Pardee RAND Graduate School, magisterský titul na Georgetown University, Edmund A. Walsh School of Foreign Service a bakalářský titul na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Ing. Dagmar Špalková, Ph.D.

telefon: 549 49 8008
e‑mail:

O Dáši

Dáša organizuje chod HEPII a koordinuje aktivity jeho členů. Využívá přitom svých zkušeností se založením a chodem Institutu veřejné správy (na ECON MUNI), organizováním konferencí na fakultě či čtyřletého působení ve funkci proděkanky pro vnější vztahy. Působí současně jako odborná asistentka na Katedře veřejné ekonomie (ECON MUNI) se zaměřením na řízení lidských zdrojů ve veřejné správě.

Výzkumní pracovníci

Dr. Magdalena Adamus

e‑mail:

O Leně

Lena je od roku 2022 odbornou asistentkou na Katedře veřejné ekonomie a předtím působila jako postdoktorandka MSCA-IF (OP VVV) na Ekonomicko-správní fakultě. Její výzkum se zaměřuje na genderové nerovnosti, konspirační teorie a jejich dopad na ekonomické a zdravotní chování. Její nedávné studie se zabývají longitudinálními analýzami vztahů mezi konspiračními teoriemi, ekonomickou úzkostí a zkušenostmi s prekaritou.

dr. Jakub Červený, MSc

e‑mail:

O Jakubovi

Jakub Červený je od roku 2024 odborným asistentem na HEPII a zároveň pracuje na Inštitúte zdravotných analýz Ministerstva zdravotníctva SR. Ve svém výzkumu se věnuje aplikované mikroekonometrii se zaměřením na zdravotnictví a ekonomii práce. Zabývá se tématy jako: analýza přežití (survival/duration analysis), regionální rozdíly ve spotřebě a v kvalitě zdravotní péče, doplatky za léky a hospodářské soutěže ve zdravotnictví. Doktorát získal v roce 2017 na Universiteit van Tilburg v Nizozemsku a poté působil jako post-doc na katedře ekonomie zdravotnictví na Medizinische Universität Wien.

PharmDr. Dominik Grega, Ph.D.

e‑mail:

O Dominikovi

Dominik je odborným asistentom na Ústave aplikovanej farmácie FaF MUNI. Venuje sa výuke a výskumu v oblasti HTA. Praktické skúsenosti má vďaka pôsobeniu v spoločnosti Pharm-In, kde v sa primárne venuje metodologickej stránke HTA a aktuálnej hotnotiacej a rozhodovacej praxi na Slovensku, rovnako pripravuje farmakoekonomické analýzy. Zároveň je členom výkonného výboru ISPOR chapter Slovakia.

Mgr. Jakub Chalmovianský, Ph.D.

e‑mail:

O Jakubovi

Jakub je odborným asistentem na katedře ekonomie. Ve svých výzkumných aktivitách se zaměřuje především na otázky spojené s fungováním a institucionálním nastavením trhů práce, tvorbou a zkoumáním kvality ekonomických prognóz pro tvůrce hospodářské politiky, a to jak s využitím strukturálních (makro)ekonomických, tak mikrosimulačních modelů. Má také předešlé pracovní zkušenosti se statistickou analýzou biomedicinských dat v rámci klinického výzkumu.

MUDr. Matěj Kučera

e‑mail:

O Matějovi

MUDr. Matěj Kučera vystudoval všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a v současné době je doktorandem pod společným vedením na Univerzitě Karlově v Praze a Vrije Universiteit, Amsterdam. Od roku 2018 působí také jako vědecký pracovník na oddělení veřejného duševního zdraví Národního ústavu duševního zdraví. Ve své výzkumné práci se zaměřuje na témata, jako je demence u seniorů, psychická a emoční pohoda dětí a adolescentů a HTA v psychiatrické péči a public mental health. Věnuje se také výuce epidemiologie a HTA.

doc. JUDr. Ivan Malý, CSc.

e‑mail:

O Ivanovi

Ivan je docentem na katedře veřejné ekonomie. Na MUNI přednáší o ekonomických aspektech zdravotní politiky a jeho financování na fakultách ekonomicko-správní a lékařské. Výzkumně se zaměřuje zejména na zkoumání vztahů mezi fungováním a reformami zdravotnických systémů a veřejnou politikou. Od roku 2014 pracuje pro Evropskou komisi jako local expert za oblast zdravotnictví a dlouhodobé péče v rámci konsorcií ESPN a ENASSP.

doc. Ing. Štěpán Mikula, Ph.D.

e‑mail:
www: https://sites.google.com/site/stepanmikula/

O Štěpánovi

Štěpán je docentem na katedře ekonomie a výzkumným pracovníkem IZA. Je aplikovaným mikroekonomem, jehož hlavním výzkumným zájmem je práce, migrace, sociální kapitál a zdraví. Kromě toho se zajímá také o různé aspekty politické ekonomie, zejména o volební chování. Významnou část svého výzkumu věnuje zkoumání poválečného odsunu etnických Němců z Československa a následnému vývoji Sudet.

Ing. Mgr. Hana Mlčochová

e‑mail:

O Haně

Hana na HEPII působí jako datová analytička. Během studia navazujících magisterských oborů Matematická biologie a biomedicína na PřF MU a Matematické a statistické metody v ekonomii na ESF MU se zaměřila zejména na modelování a zpracovávání dat ve zdravotnictví. Nyní je doktorandkou na Katedře ekonomie, kde se zabývá ekonomií zdravotnictví.

Mgr. Marek Navrátil

e‑mail:

O Markovi

Marek je doktorský student na Katedře veřejné ekonomie a člen institutu HEPII. Mezi jeho výzkumné zájmy patří veřejné zdraví a ekonomie sexuálního zdraví, které se věnuje také na Národním ústavu duševního zdraví.

Mgr. et Mgr. Tereza Parks

e‑mail:

O Tereze

Tereza Parks působí jako výzkumná pracovnice Masarykovy univerzity, kde studuje doktorský program na Katedře veřejné ekonomie. Jejím zaměřením je zdravotní politika v kontextu zvyšování kvality poskytovaných služeb ve zdravotnických zařízeních a hledání průsečíku mezi cost benefitou ve veřejném sektoru a satisfakcí populace.

doc. Ing. Mgr. Jana Soukopová, Ph.D.

e‑mail:

O Janě

Jana je docentkou na katedře veřejné ekonomie a garantkou studijního programu Applied Health Economics. Ve svém výzkume se věnuje zejména efektivnosti veřejných výdajů a využití metod ekonomické analýzy, a to v oblasti životního prostředí a zdraví.

Bc. Tereza Škývarová

e‑mail:

O Tereze

Tereza je datovou analytičkou na Institutu pro zdravotní ekonomii, politiku a inovace. Zároveň je studentkou navazujícího magisterského studia oboru Matematické a statistické metody v ekonomii.

Ing. Barbora Tachezyová

e‑mail:

O Báře

Bára působí jako datová analytička na Institutu pro zdravotní ekonomii, politiku a inovace. Vystudovala bakalářský obor Hospodářská politika a navazující magisterský obor Ekonomie.

Ing. Dominika Tóthová, Ph.D.

e‑mail:

O Dominice

Dominika je odbornou asistentkou na Katedře regionální ekonomie. Ve svém výzkumu se zaměřuje na ekonomické důsledky vyplývající ze znečištění životního prostředí, na výzkum vztahů mezi environmentálními determinanty zdraví a ekonomickými výsledky, na oceňování zdraví a výzkum vývoje chování spotřebitelů a jejich preferencí v oblasti životního prostředí.

Mgr. Lucie Vidovićová, Ph.D.

e‑mail:

O Lucii

Mgr. Lucie Vidovićová, PhD. je socioložka a sociální gerontoložka. Jako odborná asistentka působí na katedře sociologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, kde spoluzaložila Centrum pro výzkum stárnutí CERA. Od roku 2001 také spolupracuje s Výzkumným ústavem u práce a sociálních věcí, v.v.i. V roce 2023 byla zvolena prezidentkou výzkumné sekce pro stárnutí Mezinárodní sociologické asociace ISA. Mezi její dlouhodobé výzkumné zájmy patří sociologie stárnutí, témata věkové diskriminace, aktivní stárnutí a sociální vyloučení.

PharmDr. Martin Višňanský, MBA, Ph.D.

e‑mail:

O Martinovi

Martin je manažer pro koordinaci projektové podpory na Katedře veřejné ekonomie. Věnuje se zejména výzkumů v oblasti farmakoekonomiky a hodnocení zdravotnických technologií.

Je spoluzakladatelem Slovenské agentury pro HTA (SLOVAHTA) a Slovenské společnosti pro farmakoekonomiku (SSFE) Slovenské lékařské společnosti. Již nekalit let působí v orgánech ISPOR (International Society for Pharmacoeconomics and Outcomes Research), kde representuje střední a východní Evropu v několika poradních orgánech a komisích.

Projektový tým

Mgr. Anna Dvořáková

e‑mail:

 Dlouhodobě mimo výkon práce

O Anně

Anna se v rámci HEPII věnuje především propagaci institutu a studijního programu AHE. Podílí se na organizaci akcí institutu a koordinuje spolupráci s partnery.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info